KÖPEK EĞİTİMCİSİ

Köpek Eğitimi Niçin Gereklidir ?

İnsan sürüsü içine bir birey olarak dahil edilen köpek; insan sürüsünün genel kurallarını ve kendisini sahiplenen aile yada kişinin özel kurallarını, sahibi ve çevresinde bulunan diğer insanlarla sorunsuz yaşaması için öğrenmek zorundadır. Fakat bunu köpekten beklemek haksızlık olacaktır, zira köpek içgüdülerine göre davranacaktır.
Bu yüzden bu kuralları öğrenmesini sağlayacak imkan ve olanakları sağlayacak kişi köpek sahibidir.
Bununla birlikte insan sürüsünün kurallarını bir köpeğe öğretmek için köpek sürü davranışını bilmek gerekir. Bu konuda size ancak bir köpek davranış uzmanı yardımcı olabilir. Bir köpek eğitmeni değil! Otur, yat bekle gibi komutları öğretmek köpekle yaşam için yeterli değildir. Bu konu saatlerce konuşulabilir burası bunun yeri değildir yetmez anlatılamaz.


Eğitim Sonrası Köpek Sahibine Düşen Görevler

Köpeğinizin eğitimi tamamlandıktan sonra köpeğinizle kim veya kimler ilgileniyorsa o kişilerle çalışma yapılmalıdır. Sonrasında, siz köpek sahiplerine köpeğinize nerde nasıl davranmanız gerektiği gösterilerek bunların sizden uygulanması istenir. Köpeğinize tam  eksiksiz ve yerinde  komutlar vererek köpeğinizin size alışması daha kolay olacaktır.Köpeğiniz ne eğitimi alırsa alsın sizde eğitim bittikten sonra nasıl komut vermeniz gerektiği neler yapmanız gerektiği size anlatılacaktır ona göre köpeğinize ilgi ve alakayı eksik etmeyin.
© Kopek Egitmeni | Sitede Yer Alan Bilgiler Tamamen Tarafımıza Aittir. Hiçbir Şekilde Kopyalanamaz. Her Türlü Bilgi - Destek ve Eğitim İçin Lütfen İletişime Geçiniz