Köpek Barınağının Bakım Ve Temizliği

Köpek barınağının yalnızca sağlık koşullarına uygun oluşu yeterli değildir.Kullanılan her konut gibi köpek kulübesi zaman içinde kirlenir , aşınır.Bakım ve temizlik gerektirir.
Köpeğin kulübesi hergün temizlenmelidir.Kulübenin içi , tüy artıklarından , döküntülerden (dışkı vs.) temizlenmeli , parazit bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir.
Kirlenen , ıslanan zeminin temizliğine , kuru ve rutubetsiz olmasına özen gösterilmelidir.Kulübe çevresinin temizliğine en az barınağın temizliği kadar özen gösterilmeli , yiyecek , döküntü , tüy gibi etkenlerden uzaklaştırılmalıdır.Böylece insan sağlığına da zarar verebilecek olan parazitlerin neden olabileceği tehlikelerden korunmuş olunur.
Kulübede zamanla olabilecek çürüme , kırılma , çatlama , boyaların dökülmesi gibi arızalar önemsenerek giderilmelidir.Akan bir dam rutubet , su içeren bir taban , yağmurların süzüldüğü , asalakların barındığı çatlak duvarlar büyük sorunlara yol açar.
Kulübeniz bahçe içinde ise size tavsiyem 3 tarafı duvar ise hiç bir çatlak delik olmayacak duvarlarda kapı tarafı demirli köpeğinizin rahat hareket edebileceği şekilde olanı idealdir.Köpeğiniz dışkısını yaptığında günlük temizlemelerde bunu ugulayın deterjanla yıkayın fırçayla güzel sürterek suyunu değiştirin hergün mama kabını yıkayın yerler fayans olabilir veya talaş da dökebilirsiniz , fayans daha kolay temizlenir dışkı vs. daha iyi gider talşa ise , köpeğiniz dışkısını yaptığında bir noktaya toplayarak dağılmasını önler.Köpek kulübenize köpeğinizin barındığı yeri yazın özellikle dezenfekte etmekte fayda var kenelere karşı , bakterilere karşı önlem almış olursunuz.

Köpek Bakımı , Köpek Temizliği , Köpek Kulübesi , Köpek Kulübesi Temizliği , Köpeklerde Kene Temizliği ,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© Kopek Egitmeni | Sitede Yer Alan Bilgiler Tamamen Tarafımıza Aittir. Hiçbir Şekilde Kopyalanamaz. Her Türlü Bilgi - Destek ve Eğitim İçin Lütfen İletişime Geçiniz