Köpeklerde Beslenme Hataları


     1)SOFRA ARTIKLARI VE EV YEMEKLERİ : Köpeklerimizin metabolizmaları bu tür yiyeceklere uygun olmadığı için ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirÖrneğin patlıcan nikotin içerir, çok kullanılan havuç ise ağır lifli yapısı ile emilimi olmayıp , sindirim sistemini aşırı yorar , ekmek ise mayalı yapısı ile mide de gastrit , bulantı , aşırı gaz ve sonunda kusmalara yol açabilir.
2)SÜT VE SÜTLÜ BESİNLER : Sindirim sistemi problemlerine ve ishale yol açar.Köpeğinize sütlü birşeyler vermek isterseniz az miktarda yağsız ve kaymaksız düz yoğurt verebilirsiniz.
   3)ALKOL VE ALKOLLÜ YİYECEK - İÇECEKLER : Köpeklerde alkolün emilimi çok hızlı olur.Bu nedenle alkol ve alkol içeren içecek ve yiyecekler ciddi zehirlenmelere , kalp problemlerine , nöbetlere , vücut ısısının düşmesine , böbrek tahribatına , bazende koma ve ölüme yol açabilmektedir.
4)KEMİKLER : Bağırsak yırtılmaları sonucu ölüme yol açabilir.


Köpek Yemek Saatleri, Köpekler Neyle Beslenir, Köpeklere Zararlı Olan Yiyecekler, Köpek Besleme Hakkında Tüm Cevaplar, Köpeklere Verilen Yiyecekler, Köpeklere Artık Yemek Verilir mi, Köpek Ne Yer Ne İçer, Köpek Ne Yemeli, Köpek Ne Yememeli, Köpek Yemek Değerleri,

2 yorum:

asdfghjklşi dedi ki...

çook güzle :* :D

nisanur dedi ki...

ama ben ne yediklerini istemiştim :(

Yorum Gönder

© Kopek Egitmeni | Sitede Yer Alan Bilgiler Tamamen Tarafımıza Aittir. Hiçbir Şekilde Kopyalanamaz. Her Türlü Bilgi - Destek ve Eğitim İçin Lütfen İletişime Geçiniz