Bichon Havanese

Bichon Havanese

Temel Özellikleri
Bacak kasları kuvvetli, kolayca hareket edebilen, kara gözleri ve uzun kuyruğu ipeksi tüylerle kaplı hareketli, oyuncu, ufak ebatlı tam bir ev köpeğidir.

Neler Yapar
Zeki, sosyal, çocuklarla, insanlarla, diğer hayvanlarla çok iyi anlaşabilen, kolay eğitilebilir bir ırktır. Meraklı olup etrafı seyretmeye bayılırlar. Genellikle sirklerde show amaçlı seçilen cinslerdendir. Eğitimini verirken sert ses tonundan kaçınılmalıdır. Apartman hayatına kolaylıkla adapte olabilirler.

Kökeni
1900'lerin başında yok olma tehlikesi ile başbaşa kalan bu köpekler şu anda popüler köpekler arasındadır. Kucak köpegi olan bu ırk 18. ve 19. yüzyilda Küba aristokratlarının vazgeçemediği köpekler arasında olmuştur.
Bichon Havanese
1 yorum:

Adsız dedi ki...

kesinlikle zekiler. Hatta özel eğitime gerek olmadan sizin ne istediğinizi anlayıp ona göre davranıp alışkanlık ediniyorlar. Küçük bünyeli, ipeksi tüylü, kocaman ayaklı. sevinince kuyruğunu sallarken oranı kaçırıp gövdeside sallanan, gereksiz havlama huyu olmayan, eğitime dahi gerek olmadan nereye çiş yapacağını, verilen yemeği dökmeden nerede yiyeceğini bilen kolay, sevimli, sevecen, sahibine bağlı azıcık kıskanç, sanki konuştuğunuzu anlayan ( bizimki ''ay ne soğuk'' deyince titremeye başlardı) tam bir arkadaştır.

Yorum Gönder

© Kopek Egitmeni | Sitede Yer Alan Bilgiler Tamamen Tarafımıza Aittir. Hiçbir Şekilde Kopyalanamaz. Her Türlü Bilgi - Destek ve Eğitim İçin Lütfen İletişime Geçiniz